Nenašli jste kurz, který jste hledali?

Zadejte poptávku na vzdělávací služby, která bude rozeslána vzdělávacím společnostem na stránkách kurzy.edumenu.cz.

Zadat poptávku

Nechejte nás hlídat nejvhodnější nabídky za vás!

Klikněte zde, zadejte hlídacího agenta pro vaši oblast a dostávejte nové nabídky z portálu kurzy.edumenu.cz.

Vytvořit agenta

top

Kurz psaní beletrie aneb jak napsat knihu?

24.9.2016 - 14.1.2017

Praha

3 509 Kč

Cena je konečná, firma není plátcem DPH.

Nezávazně objednat

Kurz pro veřejnost

Termíny konání

24.9.2016 - 14.1.2017 (Koná se jednou za 2 až 3 týdny, vždy v sobotu od 11,00 do 17,00h.)

Cena

Cena (neplátce DPH)
3 509 Kč
Poznámka k ceně
Uvedená cena platí při úhradě kurzovného 60 a více dní před datem konání kurzu. Čím blíže k datu zahájení kurzu, tím vyšší je cena. Podrobnosti na www.TvurciPsani.cz

Obsah kurzu

Cíl kurzu

Chcete napsat knihu a schází vám znalost řemesla? Víte, jaké fígle používají spisovatelé na celém světě, aby jejich kniha byla čtivá a zajímavá? Chcete vědět, jak na to? Pak je tento kurz vhodný pro Vás!

Cílová skupina

Kurz je určen autorům se zájmem dozvědět se, jak se píše novela a román. Pomůže i těm, kteří již mají svou první knihu v šuplíku a nyní si dál nevědí rady, nedokážou posoudit její kvalitu a neumějí sami objevovat v textu chyby, aby dokázali text zdárně upravit do finální podoby.

Obsahová náplň

Úroveň studia je poměrně vysoká a je třeba také počítat s jistou studijní náročností. Kurz je určen naprostým začátečníkům bez jakýchkoliv znalostí a studijní časová náročnost činí minimálně 2 hodiny týdně (na udělání domácích úkolů + eventuálně osvěžení si odpřednášené teorie). Dělání domácích úkolů není povinné, ale je základním předpokladem k dosažení vynikajících výsledků.

Po absolvování kurzu by měl být kurzista schopen samostatně se pustit do psaní novely nebo románu, měl by být schopen odhalovat chyby ve svém textu a měl by mít základní znalost řemesla. Kromě teorie z oblasti tvorby novely a románu se kurzisté také seznámí s celou řadou praktických informací, aby věděli, jak začít novelu nebo román psát a jak při práci postupovat. Kurz obsahuje celkem 24 hodin výuky z čehož výuka teorie tvoří 12 hodin a praktická cvičení 12 hodin. (hodina = skutečně 60 minut výuky). Výuka je rozdělena do pěti měsíců (leden až květen)a koná se v sobotu prostorách jazykové školy Lexis, Krkonošská 17, Praha 2 (300 metrů od stanice metra náměstí Jiřího z Poděbrad). Pro výuku jsou vypsána výše uvedená výuková data, celkem se jedná o 6 sobot.

Kategorie

Rychlé odkazy

Kontaktní údaje

Www stránka aktivity
www.tvurcipsani.cz

(Tady najdete více informací o této aktivitě)

Kontakt na organizátora
Mgr. Markéta Dočekalová
e-mail: info@tvurcipsani.cz

(prosím uveďte www.edumenu.cz jako zdroj informací)

Místo konání

Na Louži 1, 10000, Praha, Česko Praha 10

Zobrazit další kurzy

Detail organizátora

Organizátor

Škola tvůrčího psaní scenáristky Markéty Dočekalové

Sídlo Ke kapličce 389, 25241, Dolní Břežany, Česko
Kontakt na společnost Telefon: 777066460
E-mail: info@tvurcipsani.cz

(prosím uveďte www.edumenu.cz jako zdroj informací)

Web

Popis činnosti

Mgr. Markéta Dočekalová pořádá kurzy tvůrčího psaní, scenáristiky a žurnalistiky od roku 2001. Patří k nejznámějším lektorům na českém trhu. Je autorkou třídílné sady učebnic „Tvůrčí psaní pro každého“, podle kterých se obor vyučuje i na českých vysokých školách. V červnu 2014 vyšla její čtvrtá odborná publikace s názvem „Tvůrčí psaní v otázkách a odpovědích.“ Je také autorkou 2 románů, několika populárně naučných knih a přibližně 3 tisíc zrealizovaných televizních scénářů. Absolventi jejích kurzů vydali k dnešnímu dni 52 knih a jsou mezi nimi již mnozí úspěšní spisovatelé. V kurzech se naučíte základy psaní beletrie (povídka, novela, román), procvičíte se v psaní dialogů, seznámíte se s pravidly psaní filmového a televizního scénáře, získáte znalosti z oblasti teorie žánrů (psaní pro noviny, časopisy a internet) apod. Kurzy jsou nabízeny od úrovně pro naprosté začátečníky až po pokročilé. Výuka je večerní, víkendová nebo prázdninová. V nabídce jsou také online kurzy, ve kterých je možné studovat přes internet bez nutnosti dojíždění a speciální individuální online kurzy, založené na osobním vedení lektorem v systému 1+1. Výuka je určena všem od ukončené základní školní docházky výše, bez omezení věku.

Reference (naši top klienti)

  • Nakladatelství Euromedia Group, Praha; Nakladatelství Ikar, Bratislava; Nakladatelství Verlag Dashöf
  • Gymnázium Christiana Dopplera, Praha 5; Městská knihovna - Mariánské náměstí, Praha
  • Magistrát města Olomouce; Magistrát města Brna

Objednávka online

Začátek zprávy

Dobrý den,
na stránkách "kurzy.edumenu.cz" jsem našel vaši aktivitu "Kurz psaní beletrie aneb jak napsat knihu?", která se zobrazí na linku:
http://kurzy.edumenu.cz/d-166875/kurz-psani-beletrie-aneb-jak-napsat-knihu-kurz-praha

Prosím kontaktujte mne co nejdříve, zda je možné přihlásit se na tuto aktivitu s následujícími údaji:

Údaje:

Vyžádání informací

Začátek zprávy

Dobrý den,
na stránce kurzy.edumenu.cz jsem našel Kurz psaní beletrie aneb jak napsat knihu? "http://kurzy.edumenu.cz/d-166875/kurz-psani-beletrie-aneb-jak-napsat-knihu-kurz-praha". Prosím o odpověď na následující otázku:

 

Přihlásit se na kurz Kontaktovat organizátora