Kurz psaní beletrie aneb jak napsat knihu?

Přišli jste pozdě, tento kurz už není aktuální... :-(

Přejít na seznam:

Popis kurzu

Chcete napsat knihu a schází vám znalost řemesla? Víte, jaké fígle používají spisovatelé na celém světě, aby jejich kniha byla čtivá a zajímavá? Chcete vědět, jak na to? Pak je tento kurz vhodný pro Vás!

Cílová skupina

Kurz je určen autorům se zájmem dozvědět se, jak se píše novela a román. Pomůže i těm, kteří již mají svou první knihu v šuplíku a nyní si dál nevědí rady, nedokážou posoudit její kvalitu a neumějí sami objevovat v textu chyby, aby dokázali text zdárně upravit do finální podoby.

Obsahová náplň

Úroveň studia je poměrně vysoká a je třeba také počítat s jistou studijní náročností. Kurz je určen naprostým začátečníkům bez jakýchkoliv znalostí a studijní časová náročnost činí minimálně 2 hodiny týdně (na udělání domácích úkolů + eventuálně osvěžení si odpřednášené teorie). Dělání domácích úkolů není povinné, ale je základním předpokladem k dosažení vynikajících výsledků.

Po absolvování kurzu by měl být kurzista schopen samostatně se pustit do psaní novely nebo románu, měl by být schopen odhalovat chyby ve svém textu a měl by mít základní znalost řemesla. Kromě teorie z oblasti tvorby novely a románu se kurzisté také seznámí s celou řadou praktických informací, aby věděli, jak začít novelu nebo román psát a jak při práci postupovat. Kurz obsahuje celkem 24 hodin výuky z čehož výuka teorie tvoří 12 hodin a praktická cvičení 12 hodin. (hodina = skutečně 60 minut výuky). Výuka je rozdělena do pěti měsíců (leden až květen)a koná se v sobotu prostorách jazykové školy Lexis, Krkonošská 17, Praha 2 (300 metrů od stanice metra náměstí Jiřího z Poděbrad). Pro výuku jsou vypsána výše uvedená výuková data, celkem se jedná o 6 sobot.

Kontakt a místo konání

Kontaktní údaje
Mgr. Markéta Dočekalová
e-mail: info@tvurcipsani.cz

Adresa
Na louži 1, 10000 Praha

O organizátorovi

Kontaktní údaje
tel: +420 777 066 460
mobil: +420 777 066 460
e-mail: info@tvurcipsani.cz
web: www.TvurciPsani.cz

Adresa
Škola tvůrčího psaní scenáristky Markéty Dočekalové
Ke kapličce 389, Dolní Břežany Zobrazit na mapě