Naučte se pracovat se svým textem - dílny tvůrčího psaní

Základní informace
Přihlásit se na kurz

Popis kurzu

Workshop v psaní textů. Neučí se zde teorie, vše se trénuje přímo na textech. Setkáte se s dalšími autory, zjistíte, jakou kvalitu mají vaše texty a co děláte špatně. Naučíte se vyhledávat chyby ve svých textech a opravovat je.

Cílová skupina

Tento kurz je zaměřený na autory, kteří se již nechtějí učit teorii (ať již proto, že ji znají a nebo proto, že je něco takového zkrátka nezajímá)a mají zájem pouze psát a psát a psát.

Obsahová náplň

Je třeba počítat s tím, že každý účastník musí s sebou přivézt něco ze své tvorby. Pokud má zájem účastník jen naslouchat a sám nechce číst své vlastní texty, musí to předem lektorce oznámit (aby bylo možné správně naplánovat průběh celého víkendu). Vy, co chcete hodně psát a následně se dozvědět odbornou radu, co a jak bylo dobře nebo špatně a také chcete vidět jak se vaše tvorba líbí dalším posluchačům, vy se přihlašte, protože budete spokojeni. Nejčastěji se do tohoto víkendového kurzu hlásí ti, kteří prostě jen chtějí vědět, jak si s psaním stojí, jestli mají talent a má smysl v psaní pokračovat apod. Na tyto otázky vám kurz určitě dá odpovědi.

Teorie se v kurzu nevyučuje, bude-li to pro vaše psaní nutné, lektorka vám doporučí literaturu k nastudování nebo vhodný kurz. Pracuje se čistě prakticky, lektorka rozebírá klady a zápory díla a vyjadřují se i všichni ostatní kurzisté. Přinést do kurzu můžete cokoliv dle vlastního rozhodnutí a potřeby, například články, reportáže, fejetony, glosy, rozhovory, povídky, náměty, televizní a filmové scénáře, rozepsané knížky atd. Každý účastník bude moci v tomto workshopu strávit prací na svém textu 30 minut (tj. včetně přečtení textu, proto zvolte vždy rozumnou délku textu).

Kurzisté se samozřejmě učí nejen tím, že sami píší, ale také tím, že se seznamují s texty kolegů a že jsou přítomni detailní analýze těchto prací. Workshop obsahuje 3 čisté hodiny programu (3 × 60 minut) a 30 minut tvoří přestávky (celkem tedy 3 hodiny a 30 minut). V každé hodině dva účastníci přečtou své texty a lektorka texty následně rozebírá (na každého účastníka je tedy 30 minut času na jeho vlastní text).

Termíny kurzů

Otevírá se pololetně.

Kontakt a místo konání

Kontaktní údaje
Mgr. Markéta Dočekalová
mobil:
+420 777 066 *** Zobrazit

e-mail:
info@... Zobrazit


Adresa
Na louži 1, 100 00 Praha 10

O organizátorovi

Kontaktní údaje
tel:
+420 777 066 *** Zobrazit

mobil:
+420 777 066 *** Zobrazit

e-mail:
info@... Zobrazit

web: www.TvurciPsani.cz

Adresa
Škola tvůrčího psaní scenáristky Markéty Dočekalové
Ke kapličce 389, Dolní Břežany Zobrazit na mapě

Hodnocení kurzu

(hlasujte)