Joomla! – webové stránky za jeden den

Přišli jste pozdě, tento kurz už není aktuální... :-(

Přejít na seznam:

Popis kurzu

Víte, že k vytvoření kompletní webové prezentace, vám stačí jeden den? A přitom nemusíte znát ani kousek z webových technologií. V kurzu Joomla! – webové stránky za jeden den vás provedeme krok za krokem redakčním systémem (CMS) od instalace na vašem počítači až po přesunutí na server na internetu. Uvidíte, že za jeden den může být vaše nová prezentace na internetu!

Pokud byste chtěli, můžeme vám před začátkem kurzu pro Vás zařídit vaši vlastní doménu na internetu, kam svoji prezentaci vytvořenou na kurzu pouze přesunete (jak, tak to se dozvíte na školení). V tom případě nás kontaktujte alespoň dva týdny před začátkem kurzu, aby bylo vše dopředu připraveno. Ale tím naše péče o vás nekončí. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, rádi vás přivítáme na individuálních konzultacích.

Cílová skupina

Joomla! je open-source redakční systém (Content Managemenr System – CMS) a je postaven tak, aby tvoba a správa obsahu byla co nejjednodušší. Ale i tak zde jsou některé malé problémy, na kterých se může neznalý uživatel „zaseknout“. Právě proto je tu tento kurz, který vás provede kompletním zprovozněním tohoto vynikajícího CMS.

Instalace

Základem je systém Joomla! nainstalovat. Je vhodné prvotní instalaci provést na osobním počítači (lokální počítač) a teprvé poté, kdy je systém provozuschopný (má vloženy všechny texty a obrázky), jej přenést na internet (produkční server). Zjistíte, že po absolvování kurzu to hravě zvládnete.

První články

Po instalaci je čas na první články. Před tím je ale potřeba vytvořit všechny potřebné kategorie, nastavit jazyky, vytvořit základní nabídku. Teprve pak můžete vytvořit svůj první článek a vytvořit z něj úvodní článek. Uvidíte, jak snadné je vkládat obrázky, formátovat texty, vkládat tabulky nebo rozdělit článek na úvodní a následný text.

Přizpůsobení

Některé části, které jsou standardně ke stránce připojeny, nebudete na svých webových stránkách potřebovat. Naučíte se, s jakou lehkostí je můžete odstranit, a naopak jiné – potřebnější – na určitá místa v rozvržení přidat. Také se dozvíte, jak nainstalovat např. jednoduchou fotogalerii.

Výsledek

Po skončení kurzu si budete budete umět nainstalovat, zprovoznit a přizpůsobit systém Joomla! tak, abyste byla vaše prezentace na internetu vždy aktuální a v moderním kabátu s vynaložením minimální námahy a bez slepých uliček.

Kontakt a místo konání

Kontaktní údaje
Vít Straka
mobil: +420 602 323 906
e-mail: marketing@nicom.cz

Adresa
Hrabákova 1, 702 00 Ostrava

O organizátorovi

Kontaktní údaje
tel: +420 541 240 336
mobil: +420 602 323 906
e-mail: straka@nicom.cz
web: www.nicom.cz

Adresa
NICOM, a.s.
Smetanova 3, Brno Zobrazit na mapě