Zjednodušte si programování pomocí jQuery

Přišli jste pozdě, tento kurz už není aktuální... :-(

Přejít na seznam:

Popis kurzu

jQuery je skvělá věc! Už třeba výběr prvků v DOM, kde stačí použít syntaxi selektorů z CSS… Navíc podpora prohlížečů je tak široká, že nemusíte dělat žádné triky napříč verzemi. A představte si, co jQuery umí dál: zjednodušení psaní kódu, uniniverzálnost kódu, procházení DOM, práce s CSS, efekty, animace, AJAX, nové funkce (trim, each), různá rozšíření. Je toho dost, co jQuery umí – dnes si už nedokážu představit psaní JavaScriptu bez tohoto skvělého frameworku, protože mi velice usnadňuje práci
a zkracuje období programování.

Framework jQuery je otevřený software a už dlouhou dobu mi usnadňuje programátorský život. Po absolvování kurzu ulehčí i ten váš. Ale tím naše starost o vás nekončí – pokud budete chtít poradit, ozvěte se a domluvte si individuální školení. Bude se vám osobně věnovat náš lektor a rád vám pomůže s vašimi problémy.

Cílová skupina

Selektory

Vysoká interaktivita jQuery s DOM je dána i rychlou možností výběru prvků na stránce. Sami to znáte: funkce má příliš dlouhý název a při jeho psaní se snadno udělá chyba. Tomu je s jQoury konec. Představte si vybrat element na stránce tak rychle, jako když píšete selektor v CSS. Je to jednoduché, přijďte se o tom přesvědčit!

DOM a funkce

jQuery velice usnadňuje práci s HTML elementy a kaskádovými styly. Pár příkazů a je hotovo. Nebo občas jsem potřeboval oříznout bílé znaky ze začátku a konce řetězce; v PHP je na to funkce trim, ale v JavaScriptu bych si takovou funkci musel vyrobit a implementovat do prototypu. S jQoery nemusím nic takového řešit! Nebo procházet všechny prvky (ať už nějakého pole nebo v DOM) pomocí funkce each je možné až s jQuery! Nebo zajištění chování prvku jako přepínání – to taky s jQuery jde udělat na pár řádků. A co teprve AJAX! Není to skvělé?

Vizualizace atd.

Takové jednoduché skrytí prvku: kliknete na tlačítko a kus textu se pěkně postupně skryje. V JavaScriptu pořádný kus kódu, s jQuery jednoduchá a rychlá práce. Nebo zmizení atd. Nad jQuery je postavena i celá řada zásuvných modulů: kalendáře, lightboxy, posuvníky, formuláře atd. pomocí nástavby jQuery UI (jQuery mobile) můžete vytvářet krásná tlačítka, dialogy, menu, tooltipy, záložky atd.Pojďte se na to vše společně podívat

Kontakt a místo konání

Kontaktní údaje
Vít Straka
mobil: +420 602 323 906
e-mail: marketing@nicom.cz

Adresa
Zenklova 32/28, 180 00 Praha

O organizátorovi

Kontaktní údaje
tel: +420 541 240 336
mobil: +420 602 323 906
e-mail: straka@nicom.cz
web: www.nicom.cz

Adresa
NICOM, a.s.
Smetanova 3, Brno Zobrazit na mapě