Programujte v PHP profesionálně

Přišli jste pozdě, tento kurz už není aktuální... :-(

Přejít na seznam:

Popis kurzu

Programování v PHP už docela zvládáte, což takhle postoupit o úroveň výš? Pojďte se naučit něco o tom, jak vytvářet třídy a instancializovat je v kódu vašich stránek a nejen to! Vysvětlíme si i proč chránit formuláře a jak provést základní ochranu, ukážeme si ochranu proti SQL injection a mnoho dalšího.

Tím ale naše péče o vás a vaše projekty nekončí. Pokud byste potřebovali s nějakým kouskem Vašeho programu pomoci, neváhejte a kontaktujte nás. Naši lektoři se vám budou rádi individuálně věnovat.

Cílová skupina

Formuláře

Žádná moderní webová aplikace se neobejde bez formulářů. Ale pokud nemáte vstupy z formulářů (ať už post nebo get), vystavuje se vaše aplikace riziku napadení a tím pádem i možnému odcizení dat z databáze či ukradnutí identity. Ukážeme si základní principy ochrany formulářů, ať už se jedná o sanitizaci, SQL injection nebo XSS útok.

Třídy a instance tříd

Myslet třídně v PHP a třídně programovat neznamená zaplést se do politiky. Znamená to převést tradiční procedurální programování na objektové. Tím se výrazně zlepší přehlednost a rychlost vaší práce a vaše projekty budou výrazně lepší. Naučíme vás práci s třídami, jejich vytváření, vytváření rozhraní (tedy jakýsi vzor pro třídu) atd. Jen si představte, že si napíšete třídu pro práci s databází a už nikdy nebudete muset přemýšlet o tom, jak která funkce funguje. Uvidíte, že si třídy zamilujete!

Chyby a výjimky

Ne vždy v kódu můžete zajistit bezproblémový chod. Kupříkladu pokud pracujete v některé funkci s čísly a zadáte řetězec, může dojít k chybě (a případnému zastavení aplikace) nebo k varování. Ovšem uživatele nezajímá, že tam máte chybu, popřípadě jakou, uživatel chce, aby aplikace pracovala. Musíte tedy ošetřit aplikaci tak, aby v případě chyby za běhu nezkolabovala. Naučte se s námi, jak si zabezpečit své aplikace proti náhodným chybám!

Kontakt a místo konání

Kontaktní údaje
Vít Straka
mobil: +420 602 323 906
e-mail: marketing@nicom.cz

Adresa
Smetanova 3, 602 00 Brno

O organizátorovi

Kontaktní údaje
tel: +420 541 240 336
mobil: +420 602 323 906
e-mail: straka@nicom.cz
web: www.nicom.cz

Adresa
NICOM, a.s.
Smetanova 3, Brno Zobrazit na mapě