Ovládněte JavaScript na vyšší úrovni

Přišli jste pozdě, tento kurz už není aktuální... :-(

Přejít na seznam:

Popis kurzu

Stavíte webové stránky a pro zvýšení interaktivity používáte JavaScript? A určitě jste už někdy použili cizí kus kódu, který byl sice v JavaScriptu napsán, ale poněkud méně srozumitelným jazykem. Pojďte tedy proniknout do tajů JavaScriptu, které vám umožní široce rozvinout schopnosti vašeho webu a dovolí vám programovat úsporně
a efektivně. Naučte se vyšší dovednosti v programování nejrozšířenějšího skriptu na straně klienta!

Třídy, singleton, anonymní funkce, DOM, Closures, události, probublávání, geolokace, API – je toho dost, co se v tomto kurzu naučíte. Ale hned, jakmile pochopíte podstatu těchto slov a vyzkoušíte si praktické příklady, nebudete chtít už programovat jinak. Ale tímto školením se o vás nepřestaneme starat. Pokud budete chtít, může se náš lektor věnovat jen vám na individuálním školení. Kontaktujte nás a domluvte si setkání s novou úrovní tvorby aplikací v JavaScriptu.

Cílová skupina

JavaScript v hezčím zpracování

Naučíme vás pracovat a vytvářet vlastní objekty, zpracovávat funkce jiným způsobem (představte si proměnnou, která vám něco spočítá), sigletony… Prostě psát kód trochu jinak, elegantněji, něž jste doposud psali: místo procedurálního stylu (který samozřejmě nezavrhneme) se naučíte psát objektově. Změňte své myšlení v programování JavaScriptu!

Základní použití objektů

Projedeme si spolu základní objekty, kterými JavaScript diponuje: Window, Document, Date, Image. Na nich si ukážeme například kešování obrázku do paměti, aby byl okamžitě k dispozici, když uživatel spustí nějakou akci. Uživatelské akce Ukážeme si, jak přiřadit prvku posluchače událostí (W3C přístup k událostem) i klasickou cestu. Taky si ukážeme, jak stornovat původní – defaultní – akci. Vysvětlíme si probublávání událostí. A pokud někde nastane chyba, budeme ji umět zachytit a zpracovat tak, aby se aplikace nezhroutila.

AJAX a geolokace, mapové API

v JavaScriptu není známý fotbalový klub, ale asynchronní načítání dat ze serveru. Na praktickém příkladu si ukážeme, jak se dá AJAX využít k načítání dat ze serveru, aniž by musela být stránka, na které chci data vypsat, odeslána na server. Na závěr si ukážeme třešničku – funkční geolokaci (aplikace, která vám ukáže vaši aktuální pozici), kterou použijeme pro mapové API.

Kontakt a místo konání

Kontaktní údaje
Vít Straka
mobil: +420 602 323 906
e-mail: marketing@nicom.cz

Adresa
Smetanova 3, 602 00 Brno

O organizátorovi

Kontaktní údaje
tel: +420 541 240 336
mobil: +420 602 323 906
e-mail: straka@nicom.cz
web: www.nicom.cz

Adresa
NICOM, a.s.
Smetanova 3, Brno Zobrazit na mapě