Pracovní doba a její specifika ve výrobních firmách

Základní informace
Přihlásit se na kurz

Popis kurzu

Absolvent kurzu se zorientuje v právní úpravě způsobů organizace pracovní doby, bude schopen identifikovat možnosti jiné, flexibilní úpravy pracovní doby, dokáže aplikovat získané poznatky při stanovení vnitrofiremních pravidel, naučí se řešit konkrétní problémy z praxe v souladu s právními normami.

Cílová skupina

Všem zaměstnancům personálních útvarů, manažerům výroby a majitelům firem, kteří se potřebují zorientovat v dané problematice a správně aplikovat aktuální legislativu ve své firemní praxi.

Obsahová náplň

Právní úprava pracovní doby a odchylky od obecné právní úpravy pracovních podmínek a práv zaměstnanců v případě konta pracovní doby. Vymezení základních pojmů. Základní pravidla rozvržení pracovní doby. Konto pracovní doby a jeho specifika. Pružná pracovní doba. Přestávky v práci a bezpečnostní přestávky. Nepřetržitý odpočinek v týdnu, mezi směnami a práce ve dnech pracovního klidu. Práce přesčas, v sobotu a v neděli a její mzdová kompenzace. Noční práce. Pracovní pohotovost. Evidence pracovní doby. Pracovní doba a dovolená. Čerpání dovolené u zaměstnanců s nerovnoměrně rozvrženou pracovní dobou. Pracovní doba a překážky v práci. Převedení na jinou práci. Pracovní cesty a přeložení. Množství práce a pracovní tempo. Sdílení pracovního místa. Povinnosti vůči odborové organizaci. Pracovní doba ve vztahu k bezpečnosti práce. Vzor vnitřní směrnice o stanovení a rozvržení pracovní doby. Případy porušení povinností zaměstnance v souvislosti s využíváním pracovní doby.

Termíny kurzů

20.11.2017

Kurz na míru (vnitropodnikový kurz)

Kurz je možné organizovat i pro uzavřené skupiny, kde obsah, termín a místo se dohodne podle požadavků zákazníka.

Cena bude vypočítána na základě přesné specifikace objednavatele.

Doporučený rozsah kurzu: 1 den

Kontakt a místo konání

Kontaktní údaje
Zákaznické centrum Gradua-CEGOS
tel:
+420 226 006 *** Zobrazit

e-mail:
gradua@... Zobrazit


Adresa
Karlovo nám. 325/7, 128 01 Praha 2

O organizátorovi

Kontaktní údaje
tel:
+420 226 006 *** Zobrazit

mobil:
+420 725 531 *** Zobrazit

e-mail:
gradua@... Zobrazit

web: www.gradua.cz

Adresa
Gradua-CEGOS, s.r.o.
Karlovo nám. 7, Praha 2 Zobrazit na mapě

Hodnocení kurzu

(hlasujte)