Mzdové účetnictví – řešení problematických případů

Základní informace
  • Termín kurzů: 07.05.2019
  • Místo konání: Senovážné náměstí 23, PRAHA 1 - Nové Město
  • Cena: 2 771 Kč (2 290 Kč bez DPH)
  • Poznámka k ceně: kód: 190301 0 - 2 290 Kč + DPH Základní cena, kód: 190301 A - 4 351 Kč + DPH cena pro 2 účastníky z jedné společnosti na jednom kurzu, kód: 190301 B - 6 183 Kč + DPH cena pro 3 účastníky z jedné společnosti na jednom kurzu, kód: 190301 C - 7 786 Kč +
  • Organizátor: 1. VOX a.s.
Přihlásit se na kurz

Popis kurzu

Na semináři proberete řadu problematických příkladů, s kterými se v praxi můžete setkat. Budete moci konzultovat svoje obtížné případy a obdržíte obsáhlý materiál s celou řadou ukázek mzdových výpočtů.

Cílová skupina

Pro zkušené mzdové účetní, personalisty a ostatní zaměstnance, kteří chtějí zpracovávat mzdovou agendu správně.

Obsahová náplň

Mzdy, platy a odměny: Zařazování zaměstnanců odměňovaných mzdou, platem, odměnou – nařízení vlády č. 567/2006 Sb., od 1. 1. 2019 a nařízení vlády č. 564/2006 Sb. – mzdové výpočty u zaměstnanců odměňovaných mzdou, platem, odměnou – podrobné příklady – příplatky za práci přesčas, svátek, víkend, noc, příplatek za práci ve ztíženém pracovním prostředí, odměna za pohotovost – směnné provozy a příplatky – nenárokové složky – odměny, prémie, příplatek za práci v odpolední směně – příplatek za vedení, další příplatky u platu – názorné příklady.

Průměrný výdělek: Stanovení průměrného výdělku – rozhodné období, započitatelnost příjmů, hodinový a měsíční průměrný výdělek – příklady na výpočet průměrného výdělku – pravděpodobný výdělek – zjišťování průměrného výdělku ve zvláštních případech – započitatelnost příjmů zúčtovaných do jiného rozhodného období než čtvrtletí – průměrný výdělek u dohod o provedení práce a pracovní činnosti – průměrný výdělek versus úřad práce – názorné ukázky výpočtů. Srážky ze mzdy, platu, odměny v roce 2019: Příjmy, ze kterých se musí provádět srážky – dohody o srážkách ze mzdy, platu, odměny podle zákoníku práce a občanského zákoníku – postup výpočtu srážky podle občanského soudního řádu – pořadí provádění srážek – přednostní/nepřednostní pohledávky – datová schránka a určení pořadí pohledávek – insolvence fyzické osoby – součinnost plátce mzdy a dalších plátců příjmu povinného – praktické příklady.

Výpočty pojistného na sociální pojištění a zdravotní pojištění: Povinnosti plátce pojistného na sociální zabezpečení a zdravotní pojištění – tiskopisy, termíny – výpočet pojistného na SZ a ZP – příklady – specifické výpočty u zdravotního pojištění – kategorie pojištěnců, výpočet pojistného z minimálního vyměřovacího základu – dopočet pojistného do minimálního vyměřovacího základu – vyměřovací základ – započitatelnost příjmů – maximální vyměřovací základ a pojistné.

Náhrada mzdy při dočasné pracovní neschopnosti a výpočet dávek nemocenského pojištění: Nárok na náhradu mzdy při dočasné pracovní neschopnosti – názorné ukázky výpočtů – povinnosti zaměstnavatele – tiskopisy, postupy – výpočty dávek nemocenského pojištění – peněžité pomoci v mateřství, ošetřovného a otcovské – podmínky nároku na jednotlivé dávky. Dlouhodobé ošetřovné od 1. 6. 2018. Malý rozsah a účast na nemocenském pojištění.

Daň ze závislé činnosti v roce 2019: Formy daně – srážková, zálohová – zjištění základu daně – výpočet mzdy, platu, do základu daně – slevy na poplatníka, daňová zvýhodnění na děti poplatníka – daňový bonus – tiskopisy pro rok 2019 – samotný odvod daně zálohové a srážkové, termíny – celá řada názorných postupů.

Dotazy a diskuze.

Lektor:
Zdeněk Křížek

Termíny kurzů

07.05.2019

Kontakt a místo konání

Kontaktní údaje
Jana Pružinová
e-mail:
vox@... Zobrazit


Adresa
Senovážné náměstí 23, PRAHA 1 - Nové Město

O organizátorovi

Kontaktní údaje
tel:
+420 226 539 *** Zobrazit

e-mail:
vox@... Zobrazit

web: www.vox.cz

Adresa
1. VOX a.s.
Senovážné náměstí 23, Praha 1 Zobrazit na mapě

Hodnocení kurzu

(hlasujte)