Rekvalifikační kurz Hospodyně v domácnosti

Základní informace
 • Termín kurzů: otvírá se podle zájmu
 • Místo konání: Lidická 7, Praha 5-Smíchov
 • Cena: 9 600 Kč
 • Poznámka k ceně: Cena kurzu včetně studijních materiálů bez zkoušky z profesní kvalifikace (cena zkoušky 3 500 Kč). Pitný režim zajištěn.
 • Organizátor: Domestica, spol. s r. o.
Přihlásit se na kurz

Popis kurzu

Otevíráme zcela jedinečný rekvalifikační kurz Hospodyně v domácnosti.

V kurzu se naučíte, jak kvalitně, dobře a rychle uklízet v domácnosti. Budete se dobře orientovat v nabídce úklidových čisticích prostředků a pomůcek a budete znát způsoby údržby různých druhů povrchů. Naučíte se pracovat s domácími spotřebiči. Budete umět kvalitně a rychle žehlit košile i kalhoty a to podle druhu materiálu. V kurzu vás naučíme mnoho dalších potřebných a praktických dovedností pro výkon práce v domácnosti.

Kurz vás připraví na odbornou zkoušku z profesní kvalifikace Hospodyně v domácnosti podle zákona 179/2006 Sb. o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání.

Cílová skupina

Chcete-li se stát profesionálem v péči o domácnost, neváhejte a zúčastněte se našeho profesionálního kurzu pro hospodyně.

Obsahová náplň

Rozsah kurzu: 80 hodin (teorie v 7 výukových dnech úterý až čtvrtky + praxe) + zkouška v rozsahu jednoho dne

Obsah rekvalifikačního kurzu:

 1. Organizace práce a systém úklidu v domácnosti teorie i praxe (pravidla rychlého úklidu, údržba jednotlivých místností, způsoby ošetření povrchů – laminát, dřevo, mramor, leštěná žula, koberce, odstraňování skvrn
 2. Manipulace s chemickými a dezinfekčními látkami, přípravky a potřebnými pomůckami (druhy, složení, užití čisticích prostředků, vliv chemických prostředků na životní prostředí, druhy ekologických čisticích a jiných prostředků v domácnosti)
 3. Volba vhodných pomůcek a přístrojů k úklidu, dodržování zásad bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (nástroje a pomůcky k úklidu jejich druhy a praktické využití)
 4. Identifikace základních materiálů a volba vhodných technologických postupů pro údržbu podlah, nábytku a zařízení
 5. Provádění úklidu sociálních zařízení
 6. Údržba podlahových ploch
 7. Údržba nábytku a zařízení
 8. Provádění čištění a údržby kuchyňských a jídelních prostor
 9. Provádění praní a žehlení prádla v domácnosti teorie a praxe (obecné zásady snadného žehlení, techniky žehlení košil, kalhot, žehlení tkanin se zipem, neobvyklé žehlicí techniky, druhy tkanin a materiálů)
 10. Obsluha a údržba domácích spotřebičů (druhy vysavačů, pračky, sušičky prádla, myčky nádobí, způsob použití i údržby)
 11. Aplikování základů psychologie pro hospodyně (konflikty, jak jim předcházet a jak je řešit, způsoby jednání s klienty, postavení hospodyně v domácnosti, různé životní styly, diskrétnost při výkonu práce, praktické příklady, poučení z chybného chování)
 12. Orientace v pracovně právních vztazích uplatnitelných v profesním životě hospodyně (pravidla podnikání OSVČ, smlouva uzavíraná mezi klientem a hospodyní, odpovědnost za škodu)

Lektor:
různí lektoři dle předmětu

Akreditovaná rekvalifikace:
ano

Termíny kurzů

Otvírá se podle zájmu.

Kontakt a místo konání

Kontaktní údaje
Ing. Renata Skafová
tel:
+421 2/573 223 *** Zobrazit

mobil:
+421 731 151 *** Zobrazit

e-mail:
info@... Zobrazit


Adresa
Lidická 7, 150 00 Praha 5-Smíchov

O organizátorovi

Kontaktní údaje
tel:
+420 257 322 *** Zobrazit

mobil:
+420 731 151 *** Zobrazit

e-mail:
info@... Zobrazit

web: www.domestica.cz

Adresa
Domestica, spol. s r. o.
Lidická 7, Praha 5 Zobrazit na mapě

Hodnocení kurzu

(hlasujte)