Zákoník práce v praxi – speciálka

Základní informace
  • Termín kurzů: 03.11.2020 - 04.11.2020
  • Místo konání: Senovážné náměstí 23, PRAHA 1 - Nové Město
  • Cena: 5 554 Kč (4 590 Kč bez DPH)
  • Poznámka k ceně: kód: 2003070 - 4 590 Kč + DPH Základní cena, kód: 200307A - 8 721 Kč + DPH cena pro 2 účastníky z jedné společnosti na jednom kurzu, kód: 200307B - 12 393 Kč + DPH cena pro 3 účastníky z jedné společnosti na jednom kurzu, kód: 200307C - 15 606 Kč + D
  • Organizátor: 1. VOX a.s.
Přihlásit se na kurz

Popis kurzu

Absolvováním semináře budete seznámeni s aktualitami v oblasti pracovního práva, včetně změn právní úpravy provedených novelou zákoníku práce, aktuálních výkladových trendů, judikatury a budete se lépe orientovat v problémových otázkách vyplývajících nejen ze zákoníku práce. Výklad všech odborných bloků semináře bude proveden se zaměřením na rozbor zkušeností s praktickou aplikací.

Cílová skupina

Všem pokročilým zájemcům o problematiku pracovního práva ze soukromého i veřejného sektoru, tj. zejména personalistům, podnikovým právníkům, advokátům, mzdovým účetním a řídicím pracovníkům. Seminář je určen především lidem z praxe, u nichž se předpokládá, že již získali základní znalosti v oblasti pracovního práva.

Obsahová náplň

1. den 9:00–16:00 – Povinnosti zaměstnavatele při vzniku, změnách a skončení pracovního poměru, překážky v práci – JUDr. Petr Bukovjan

Způsoby vzniku pracovního poměru:

  • povinné i doporučené náležitosti pracovní smlouvy, „problém“ s pracovní náplní,
  • principy spojené se jmenováním, odvolání zaměstnance z vedoucího pracovního místa,
  • NOVELA ZP: omezení tzv. doložky odvolatelnosti v podnikatelské sféře, kdy končí výkon práce na vedoucím pracovním místě,
  • zkušební doba; pracovní poměry na dobu určitou – sjednávání, omezení, zástupy, atd., specifika u vybraných kategorií zaměstnanců (např. úředníci územních samosprávných celků, pedagogičtí pracovníci).

Pracovnělékařské služby:

  • vstupní lékařská prohlídka a její úhrada,