Angličtina ve financích a účetnictví – English in Finance and Accounting

Základní informace
  • Termín kurzů: 06.03.2020 - 27.03.2020
  • Místo konání: Senovážné náměstí 23, PRAHA 1 - Nové Město
  • Cena: 7 998 Kč (6 610 Kč bez DPH)
  • Poznámka k ceně: kód: 2004450 - 6 610 Kč + DPH Základní cena, kód: 200445A - 12 559 Kč + DPH cena pro 2 účastníky z jedné společnosti na jednom kurzu, kód: 200445B - 17 847 Kč + DPH cena pro 3 účastníky z jedné společnosti na jednom kurzu, kód: 200445C - 22 474 Kč +
  • Organizátor: 1. VOX a.s.
Přihlásit se na kurz

Popis kurzu

Na kurzu si rozšíříte a prohloubíte znalosti odborné terminologie, ekvivalenty k jednotlivým termínům v britské i americké angličtině, český překlad. Po absolvování kurzu budete schopni lépe porozumět finančním dokumentům a odborným textům v dané sféře. Kurz vám umožní lépe se orientovat v současných problémech ve financích a účetnictví jako například v neetickém chování finančních subjektů při sestavování finančních dokumentů, podvody v účetnictví, ale i důležité roli účetních a jejich znalostí finančních dokumentů, finančních koeficientů a dalších znalostí při rozkrývání finančních podvodů. Lépe porozumíte slyšenému textu, popisujícímu výše zmíněné skutečnosti. Nahrávky jsou autentické. Budete tak mít jedinečnou příležitost skloubit čtený dokument se slyšenou informací. Budete mít též prostor pro ústní projev, čímž si procvičíte všechny tři základní dovednosti potřebné pro znalost jazyka. Všechny tištěné materiály obsahují vysvětlení slovní zásoby v angličtině, většina termínů je opatřena českým překladem.

Cílová skupina

Pro ty, kteří si potřebují osvojit nebo prohloubit terminologii v oblasti financí a účetnictví a nemají s běžnou konverzací problémy.

Obsahová náplň

6. 3. 2020; 9:00–13:00 1. ÚČETNICTVÍ: Základní finanční dokumenty – rozvaha – výsledovka – cash flow – ukázky těchto dokumentů, terminologie užívaná v UK a USA – jak číst čísla – cvičení a kvízy na procvičení, poslech.

13. 3. 2020; 9:00–13:00 2. FINANČNÍ PRINCIPY A ZÁSADY: Nejběžnější účetní principy, problémy překladu – účet časového rozlišení – mezinárodní standardy – GAAP; IFRS. 3. FINAČNÍ KOEFICIENTY: Jejich užitečnost – o čem vypovídají – jak jim rozumět – jejich důležitost při stanovování finanční pozice firmy. 4. AUDITY: audit – úloha auditora – interní – externí audity – druhy auditů; forenzní audity a auditoři.

20. 3. 2020; 9:00–13:00 5. DANĚ: Daňové účetnictví, daňové kategorie – termíny – česko-anglické ekvivalenty – anglické a americké versus české daňové prostředí – porovnání termínů. 6. AMORTIZACE – ODPISY: Metody odpisů – výpočetní metody odpisů. 7. NEJZNÁMĚJŠÍ ÚČETNÍ SKANDÁLY: terminologie; kreativní účetnictví – popis principu podvodu – použití finančního účetnictví pro odhalení podvodu – varovné znaky upozorňující na pravděpodobný podvod: znalost finančních dokumentů, metod amortizace, použití finančních koeficientů a jejich interpretace, detekce anomálií v účetnictví – důležitá role soudních znalců v oboru účetnictví

27. 3. 2020; 9:00–13:00 7. NEJZNÁMĚJŠÍ ÚČETNÍ SKANDÁLY – pokračování 8. DOHLED NAD FINANČNÍM SEKTOREM: Střet zájmů ve financích a účetnictví – role dozorčích orgánů. 9. MANAŽERSKÉ ÚČETNICTVÍ: Směr, kterým se účetnictví bude ubírat v budoucnosti – nová role účetních, co se od nich očekává, finanční specialisté, povinnosti účetních – zodpovědnost.

12:00–13:00 test IES v případě zájmu pro individuálního účastníka, jinak test není součástí kurzu. Test ověřuje znalost nejdůležitějších a nejčastěji užívaných spojení a termínů ve finančnictví a účetnictví. Jsou testovány formou překladu z angličtiny do češtiny a naopak. Tyto termíny jsou během kurzu důkladně probírány.

Skripta obsahují celkem 12 kapitol. Kapitoly 1 – 9 byly výše popsány.

Kapitola 10 DOVEDNOSTI potřebné v obchodním styku doprovázené nahrávkami: a/ TELEFONOVÁNÍ: Obraty užívané při telefonování. b/ SPOLEČENSKÁ KONVERZACE: Nejběžnější fráze užívané v obchodním styku; společenské situace c/ OBCHODNÍ KORESPONDENCE: Typy oslovení v dopisech, zakončení dopisu, ukázky dopisů na různá témata. Dovednosti a poslechy jsou zařazovány průběžně podle časových možností.

Kapitola 11 TESTY – různé procvičovací testy určené pro ty, kteří chtějí svoje znalosti upevnit a otestovat, a zároveň jsou dobrou přípravou pro ty, kteří se rozhodnou pro závěrečný test. Všechny testy mají klíč.

Kapitola 12 SUMARIZACE – krátká sumarizace všech kapitol. ZKRATKY – přehled zkratek užívaných ve finančnictví, účetnictví, v bankovním sektoru, na burze. MATEMATIKA – výrazy pro matematické operace, zlomky, čtení desetinných čísel, výslovnost číslovek základních i řadových, matematické předpony a přípony.

Lektor:
PhDr. Iva Ullrichová

Termíny kurzů

06.03.2020 - 27.03.2020

Kontakt a místo konání

Kontaktní údaje
Jana Pružinová
e-mail:
vox@... Zobrazit


Adresa
Senovážné náměstí 23, PRAHA 1 - Nové Město

O organizátorovi

Kontaktní údaje
tel:
+420 226 539 *** Zobrazit

e-mail:
vox@... Zobrazit

web: www.vox.cz

Adresa
1. VOX a.s.
Senovážné náměstí 23, Praha 1 Zobrazit na mapě

Hodnocení kurzu

(hlasujte)