Úřední deska a eDeska v příkladech a ukázkách • rady, tipy a návody pro zveřejňování dokumentů dle aktuální právní úpravy

Základní informace
Přihlásit se na kurz

Popis kurzu

Cíl: seznámit účastníky s povinnostmi při vedení úřední desky jak po formální stránce, tak po té obsahové s příklady dobré a špatné praxe. Seznámíme vás přehledně s tím, které informace musíte zveřejňovat na své internetové stránce a jaké sankce plynou za nedodržení povinnosti je zveřejnit.

Cílová skupina

Určeno pro všechny pracovníky obcí v jejichž náplni práce je zveřejňování dokumentů na úřední desce a těm, kteří zodpovídají za obsah elektronické úřední desky a informací zveřejňovaných na internetové stránce obce, města (sekretariát, webmaster apod.).

Obsahová náplň

Každá obec a pověřená organizace je povinna téměř každý den zveřejňovat dokumenty na úřední desce, potažmo na své internetové stránce. Málokdo ale ví, v jaké formě či podobě se mají tyto dokumenty zveřejňovat – zákon o svobodném přístupu k informacím totiž upravuje nejen rozsah tzv. povinně zveřejňovaných informací, ale u všeho, co se zveřejňuje na internetu, i formát.

Každý správní orgán zřizuje 1 úřední desku dostupnou (fyzicky v místě orgánu a elektronicky dálkově), na které se doručuje, informuje, zveřejňuje.

Je třeba ji archivovat pro zajištění zpětné prokazatelnosti, ovšem např. osobní údaje fyzické osoby lze archivovat pouze dle zákona o zpracovávání osobních údajů č. 110/2019Sb.

Vzdělávací akce je pro ty, kteří chtějí znát a lépe používat pravidla pro zveřejňování, poznat časté chyby a tím lépe dodržovat povinnosti týkající se úřední desky, procvičit si hlavní myšlenky metodiky a slyšet praktické návody a příklady pro práci s úřední deskou či odpovědi na dotazy.

Lektor:
Mgr. Blanka Hanzelová

Termíny kurzů

12.03.2020

9.00 - 13.30 hod.

Přihlásit se

Kontakt a místo konání

Kontaktní údaje
pí Valentová
tel:
+420 585 757 *** Zobrazit

mobil:
+420 724 242 *** Zobrazit

e-mail:
valentova@... Zobrazit


Adresa
AVANTI hotel, Střední 549/61, 602 00 Brno, Královo Pole

O organizátorovi

Kontaktní údaje
tel:
585 757 421 *** Zobrazit

e-mail:
seminare@... Zobrazit

web: www.anag.cz

Adresa
ANAG, spol. s r.o.
Kollárovo nám. 698/7, Olomouc Zobrazit na mapě

Hodnocení kurzu

(hlasujte)