Pravidla Incoterms® – pro začínající

Základní informace
 • Termín kurzů: 10.12.2020
 • Místo konání: Senovážné náměstí 23, PRAHA 1 - Nové Město
 • Cena: 2 892 Kč (2 390 Kč bez DPH)
 • Poznámka k ceně: kód: 2004610 - 2 390 Kč + DPH Základní cena, kód: 200461A - 4 541 Kč + DPH cena pro 2 účastníky z jedné společnosti na jednom kurzu, kód: 200461B - 6 453 Kč + DPH cena pro 3 účastníky z jedné společnosti na jednom kurzu, kód: 200461C - 8 126 Kč + DPH
 • Organizátor: 1. VOX a.s.
Přihlásit se na kurz

Popis kurzu

Na semináři získáte nejen vhled do světa kupní smlouvy, její části věnované povinnostem a právům smluvních stran, které Pravidla Incoterms (dále jen Pravidla) napomáhají řešit, ale odnesete si také základní informace z oblasti celní problematiky, pojištění zásilek i odpovědnosti, řešení škod a odpovědnosti dopravce za škodu, námořního práva a zvláště pak institutu náložného listu.

V oblasti mezinárodní směny zboží má zcela zásadní postavení kupní smlouva. Její konstrukce a projednání s protistranou může být velmi obtížné, a to především kvůli rozdílné obchodní kultuře vzdálených partnerů. Pravidla Incoterms mají za cíl překlenout tento problém a nabídnout budoucím obchodním partnerům řešení v oblasti nastavení základních práv a povinností prodávajícího a kupujícího v okamžiku realizace obchodu, tedy při dodání zboží. Pravidla nemohou nahradit kupní smlouvu, ale mohou se stát její významnou a jednoznačně pochopitelnou součástí, a uspořit tím jak čas při vyjednávání, tak i při řešení možných budoucích sporů. Znalost logiky Pravidel by tak měla být základní výbavou každého obchodníka.

Cílová skupina

Seminář je určen pro především pro osoby činné v mezinárodní směně zboží na pozici obchodníka. Má však co říci i zástupcům firem, které působí jako dodavatelé jednotlivých úkonů a služeb s plněním kupní smlouvy spojených, tedy zasílatelům a logistikům dopravcům, zaměstnancům bank a pojišťoven, pracovníkům celních úřadů i celním deklarantům, studentům.

Obsahová náplň

 • úvod do problematiky, historické důvody pro vznik Pravidel Incoterms a jejich vývoj,
 • základní kameny konstruktu Pravidel Incoterms – přechod nákladů a přechod rizik,
 • co Pravidla řeší a jaká odpovědi zde nenaleznete,
 • přehled změn v revizi Pravidel Incoterms 2020 proti revizi 2010,
 • jednotlivá Pravidla podrobně,
 • vztah Pravidel Incoterms a dalších ujednání a smluv v oblasti mezinárodního obchodu.

Dotazy a závěr.

Lektor:
Ing. Petr Rožek, Ph.D.

Termíny kurzů

10.12.2020

Kontakt a místo konání

Kontaktní údaje
Jana Pružinová
e-mail:
vox@... Zobrazit


Adresa
Senovážné náměstí 23, PRAHA 1 - Nové Město

O organizátorovi

Kontaktní údaje
tel:
+420 226 539 *** Zobrazit

e-mail:
vox@... Zobrazit

web: www.vox.cz

Adresa
1. VOX a.s.
Senovážné náměstí 23, Praha 1 Zobrazit na mapě

Hodnocení kurzu

(hlasujte)