NEMOCENSKÉ POJIŠTĚNÍ A POJISTNÉ NA SOCIÁLNÍ ZABEZPEČENÍ - podrobný výklad a aktuality

Základní informace
Přihlásit se na kurz

Popis kurzu

Naším cílem je vysoká efektivita a praktický přínos pro Vás, účastníky našich seminářů.

Cílová skupina

Mzdové účetnictví

Obsahová náplň

Určeno pro začínající mzdové účetní, ale i pro pokročilé mzdové účetní pro oživení a aktualizaci jejich znalostí v oblasti nemocenského pojištění a pojistného na sociální zabezpečení. Výklad základní problematiky bude podrobnější a současně bude obsahovat schválené novinky.

Cíl: Uvést účastníky kurzu do problematiky nemocenského pojištění a pojistného na sociální zabezpečení v detailnější úrovni. Účastník kurzu získá přehled o základních principech systému nemocenského pojištění a pojistného, o dávkách, o povinnostech zaměstnavatelů a zaměstnanců. Součástí kurzu budou rovněž informace o aktuálních změnách v uvedených oblastech.

Obsah: Nemocenské pojištění  Zaměstnanec v systému nemocenského pojištění  Účast na nemocenském pojištění (vznik a zánik)  Rozdělení zaměstnání v nemocenském pojištění (běžná zaměstnání, dohoda o provedení práce, zaměstnání malého rozsahu)  Základy určení příslušnosti k právním předpisům a související oblasti (vyslání, souběhy, výjimky)  Povinnosti zaměstnavatele (ohlašovací, evidenční)  Podmínky nároku na dávky, podpůrčí doba, ochranná lhůta  Rozhodné období – příloha k žádosti o dávku, denní vyměřovací základ, vyloučené dny  Povinnosti zaměstnavatele při přijímání žádostí o dávky  Dávky nemocenského pojištění – nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství, otcovská, dlouhodobé ošetřovné  eNeschopenka – využívání elektronických služeb ČSSZ (ePortál ČSSZ)  Dodržování režimu práce neschopného zaměstnance a možnosti jeho kontroly Pojistné na sociální zabezpečení

  • Poplatníci pojistného – kdo a jak platí pojistné
  • Vyměřovací základ a maximální vyměřovací základ
  • Sazby a odvod pojistného
  • Povinnosti zaměstnavatele při odvodu pojistného
  • Přeplatky
  • Pravděpodobná výše pojistného
  • Splátky, penále (promíjení penále) a vymáhání pojistného

Metody výuky: Součástí kurzu bude i prezentování praktických příkladů, na kterých si účastníci kurzu mohou ověřit, zda danou problematiku správně pochopili.

Lektor:
Mgr. Šárka CHOTĚBORSKÁ, Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Termíny kurzů

26.11.2020

Kontakt a místo konání

Kontaktní údaje
klientský servis
tel:
mobil:
e-mail:
studiow@... Zobrazit


Adresa
Karlovo náměstí 319/3, 120 00 Praha 2

O organizátorovi

Kontaktní údaje
tel:
+420 261 212 *** Zobrazit

mobil:
+420 606 610 *** Zobrazit

e-mail:
studiow@... Zobrazit

web: www.studiow.cz

Adresa
Studio W s.r.o.
Na Hřebenkách 72, Praha 5 Zobrazit na mapě

Hodnocení kurzu

(hlasujte)