MS Word - Jak na diplomku?

Přišli jste pozdě, tento kurz už není aktuální... :-(

Přejít na seznam:

Popis kurzu

Tento kurz si klade za úkol seznámit Vás s efektivními možnostmi tvorby a formátování delších a strukturovaných dokumentů. Pokud tvoříte různé práce typu „diplomka“, „seminárka“, nebo třeba složitější smlouvy, či jakékoli delší publikace, určitě využijete (nebo byste vlastně povinně měli využít) spousty nástrojů, které pro takové dokumenty Word nabízí. Už nikdy nemusíte zažít nepříjemné dobrodružství ruční tvorby obsahů, rejstříků, výčtu citované literatury a dalších seznamů. Navíc, k nabytí potřebných znalostí nemusíte absolvovat dlouhou řadu školení různé pokročilosti. Shrnuli jsme pro Vás to potřebné do jediného dne.

Cílová skupina

Podrobný rozbor práce se styly

Zabudované styly (které si samozřejmě můžete upravit) jsou nejlepším nástrojem pro formování logické struktury dokumentu. Obsahují spoustu potřebných vlastností (např. úrovně osnovy – použité pro generování obsahu), snadno se používají a jednoduchou změnou stylu změníte rázem vzhled celého dokumentu. Styly lze samozřejmě přidat do šablon, takže např. Vaše smlouvy už budou mít vždy jednotnou úpravu.

Citace a bibliografie

Mnozí z nás (a nejsou to jen studenti) se teprve „za pochodu“ seznamujeme s požadavky a normami, týkajícími se odborných textů. Ať už to jsou pravidla pro poznámky, rejstříky, nebo uvádění zdrojové literatury, včetně označení citací v textu. Word tato pravidla zná a nabízí nám jejich systematické využití. Prameny jsou navíc přenositelné.

Oddíly Je potřeba formátovat text odlišným počtem sloupců, či umístit mezi svislé stránky jednu vodorovně orientovanou? Nebo jste někdy řešili „záhadu“, jak započít s číslováním stránek na různých místech dokumentu vždy nezávisle znovu od jedničky? Oddíly jsou uměle vytvářené části dokumentu, které Vám právě s takovým nastavením pomohou. Odlišný obsah záhlaví a zápatí v různých místech dokumentu je úplnou samozřejmostí.

Kontakt a místo konání

Kontaktní údaje
Vít Straka
mobil: +420 602 323 906
e-mail: marketing@nicom.cz

Adresa
Smetanova 3, 602 00 Brno

O organizátorovi

Kontaktní údaje
tel: +420 541 240 336
mobil: +420 602 323 906
e-mail: straka@nicom.cz
web: www.nicom.cz

Adresa
NICOM, a.s.
Smetanova 3, Brno Zobrazit na mapě