Základní kurz potápění - Open Water Diver (OWD)

Přišli jste pozdě, tento kurz už není aktuální... :-(

Přejít na seznam:

Popis kurzu

Toužíte po tom užívat si volnosti pod vodní hladinou a vznášet se, kdykoliv budete chtít? Chcete se naučit potápět tak, abyste si mohli ponory užívat a objevovat podvodní svět?

Přihlaste se do kurzu potápění Open Water Diver v Brně.

Cílová skupina

Po úspěšném zakončení kurzu budete samostatný potápěč, který umí plánovat ponory a pohybovat se ve vodě. Budete ovládat řešení krizových situací, které Vás pak ve vodě nepřekvapí nepřipravené. Naučíte se potápět do 21 metrů a získáte certifikační kartu IANTD, která Vám dává oprávnění potápět se na celém světě.

Co se děje s mým tělem pod vodou?

Zajímá Vás, co se děje s lidským tělem hluboko pod vodní hladinou? Máte obavy, že se budete cítit nepříjemně a že by potápění mohlo způsobit zdravotní komplikace? Obáváte se, že Vás budou ve vodě bolet uši nebo se Vám může pod vodou něco stát? V kurzu se dozvíte o tom, jak působí tlak vody na tělo a jak předcházet nepříjemným pocitům nebo zraněním. Naučíte se správně vyrovnat tlak v uších a seznámíte se s bezpečnostními zásadami při potápění. Budete zvládat potřebné dovednosti k tomu, abyste si svůj nový koníček mohli vychutnávat bezpečně a každý ponor byl pro Vás příjemným zážitkem.

Sestrojit výstroj a jak ji používat

Připadá Vám, že každý potápěč má na sobě spoustu přístrojů a hadic, které nevíte, k čemu slouží? Lektoři Vám ukážou jednotlivé části výstroje, vysvětlí Vám jejich funkce a jak je ovládat a naučí Vás celou výstroj složit pro ponor ve vodě. Díky pečlivému nácviku ovládání výstroje se naučíte ovládat svou výstroj tak, abyste se uměli zanořit a vynořit podle potřeby a plavat pod vodou bez velké námahy. Budete mít příležitost vyzkoušet si různé typy i značky výstroje a rozhodnout se, co Vám vyhovuje. Lektoři Vám pomůžou s výběrem vybavení, abyste své finance investovali co nejvhodněji s ohledem na směr potápění, kterým se budete chtít vydat.

Řešit krizové situace pod vodou

Taky Vás napadá, že pod vodou může nastat spousta nepříjemných nebo nebezpečných situací? Co když mi poteče do masky nebo mi ji dokonce jiný potápěč ploutvemi shodí? Co když mi dojde vzduch? Co když se pod vodou ztratím? V kurzu Vás naučíme, jak lze většině situací předcházet a naučíte se řadu důležitých dovedností, jak vzniklé situace řešit. Nejprve se naučíte pod vodou komunikovat pomocí signálů tak, abyste mohli na problém upozornit svého instruktora nebo potápěčského parťáka (buddyho). Naučíte se sundat si masku, znovu ji nasadit a vylít z ní vodu. Vyzkoušíte si různé způsoby řešení v situaci, kdy Vám dochází vzduch. Zjistíte, jak postupovat, pokud se ztratíte nebo jste ztratili z dohledu svého potápěčského partnera (buddyho).

Kontakt a místo konání

Kontaktní údaje
Vít Straka
mobil: +420 602 323 906
e-mail: marketing@nicom.cz

Adresa
Smetanova 3, 602 00 Brno

O organizátorovi

Kontaktní údaje
tel: +420 541 240 336
mobil: +420 602 323 906
e-mail: straka@nicom.cz
web: www.nicom.cz

Adresa
NICOM, a.s.
Smetanova 3, Brno Zobrazit na mapě