Adobe Flash - základní certifikovaný kurz

Přišli jste pozdě, tento kurz už není aktuální... :-(

Přejít na seznam:

Popis kurzu

Základem práce ve Flashi je kreslení základních objektů, naučíte se kreslit a vytvářet nejen grafické objekty, pracovat s textem, animovat symboly na scéně, ale v neposlední řadě vám prozradíme i nějaké triky! Naučte se vytvářet animace v nejrozšířenějším formátu na internetu – ve Flashi – získáte tak interaktivní prvky svých webových stránek nebo aplikací.

Adobe Flash Professional – nástupce Macromedia Flash – je software umožňující vytvářet animace v nejznámějším a nejrozšířenějším formátu na internetu. Kromě toho, pomocí programování v ActionScriptu, v současné době ve verzi AS3, jste schopni vytvářet interaktivní prvky – od jednoduchých tlačítek až po různé akce závislé například na pohybu myši po obrazovce.

Cílová skupina

Kurz Adobe Flash je určen pro všechny, kteří potřebují vytvářet nejrůznější atraktivní prvky na webu nebo samostatně spustitelných aplikacích. Absolvování kurzu vám umožní vytvářet animované prvky na interaktivní webové stránky, jako třeba tlačítka, reklamní bannery apod. Budou vám nastíněny i jiné možnost využití tohoto programu (tvorba her apod.)

Základem práce ve Flashi je kreslení základních objektů. Ty můžou být ve formě základního grafického prvku, objektu nebo symbolu, přičemž posledně jmenovaný má zásadní vliv na tvorbu animovaných prvků. Naučíte se kreslit a vytvářet nejen grafické objekty, ale hlavně symboly (no a ty jsou už tvořeny grafickými objekty). Naučíte se také pracovat s textem, dozvíte se jaké se používají druhy textů a co je potřeba udělat, pokud používáte nestandardní font. Naučíte se animovat symboly na scéně. Symboly se vkládají do knihovny – a odtud se vkládají na scénu, kde můžou být animovány. Dokonce jednotlivé prvky, ze kterých je symbol složen, se dají taky animovat. V tomto kurzu se dozvíte, že vytvářet takovéto animované symboly je snadnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Rovněž se naučíte pracovat s vrstvami, pohybovat se po časové ose, zjistíte, co je to snímek, MovieClip nebo jakou podstatu má tlačítko. Pokud chcete přidat interaktivitu, byť jen proklikávací tlačítko, musíte použít ActionScript. My vás naučíme psát základní úlohy pomocí nejnovější verze ActionScriptu – AS3. V neposlední řadě vám prozradíme nějaké triky – například jak vytvořit „slepé“ tlačítko – to je vlastně zcela průhledné, ale fungující tlačítko. Vše si ukážeme na názorných příkladech pod vedením zkušeného lektora.

Kontakt a místo konání

Kontaktní údaje
Vít Straka
mobil: +420 602 323 906
e-mail: marketing@nicom.cz

Adresa
Hrabákova 1, 702 00 Ostrava

O organizátorovi

Kontaktní údaje
tel: +420 541 240 336
mobil: +420 602 323 906
e-mail: straka@nicom.cz
web: www.nicom.cz

Adresa
NICOM, a.s.
Smetanova 3, Brno Zobrazit na mapě