Naprogramujte si svůj web s pomocí PHP

Přišli jste pozdě, tento kurz už není aktuální... :-(

Přejít na seznam:

Popis kurzu

Moderní webová aplikace je dnes tvořena propojením HTML, CSS, JavaScriptu a konečně nějakého programu na straně serveru. Takový program se pak stará o vytvoření stránky s výsledky, které uživatel požaduje: ať již výpis (nebo zápis) informací z (do) databází, načítání různých informací z externích souborů, zpracování formulářů, zapisování událostí pro pozdější analýzu, odesílání emailů nebo použití šablony na celý web. Jedním z nejrozšířenějších jazyků pro serverové programy je právě jazyk PHP. Přijďte zjistit, že napsat jednoduchý program není nic složitého!

Možnosti nasazení PHP jsou nesmírné, v tomto skriptovacím jazyku je vytvořeno velké množství projektů (například Facebook, Seznam.cz, Wikipedie, WordPress, Joomla!, různá diskuzní fóra, stránky, na které se právě díváte) – tomu i odpovídá značná podpora na webhostingových službách. Jednou z hlavních výhod programovacího jazyka PHP je, že si jej může každý zcela zdarma stáhnout a používat. Navíc se PHP velice rychle naučíte programovat – i s několika příkazy dokážete vytvořit pěkně fungující webovou aplikaci a přitom se nemusíte učit žádný jiný programovací jazyk. Obrovskou výhodou PHP je pak snadná implementace do HTML kódu.

Cílová skupina

První kroky s PHP Po nezbytném úvodě si nainstalujete všechny potřebné aplikace: lokální webový PHP server s databází MySQL. Protože pro psaní PHP skriptů (stejně jako HTML kódu) není potřeba speciální vývojové prostředí, nainstalujete si programátorský textový editor, který umí zvýrazňovat kód. Pak se zaměříte na základní pravidla psaní PHP programů: jak správně psát, co nezapomenout, jaké jsou typy proměnných a konstant a zásady pro jejich vytvoření, jaká jsou pravidla pro matematické a logické operace a jak si usnadnit čtení napsaného kódu. Názorné a praktické příklady Vše budete procvičovat prakticky pod vedením jednoho z našich zkušených lektorů, kteří mají za sebou množství náročných a úspěšných projektů. Vyzkoušíte si používání cyklů, které využijete při různých opakovaných událostech, jako například vytvoření funkčního kalendáře; naučíte se používat podmínky a přepínače, které vám pomohou při větvení programu (na základě výsledku nějaké podmínky se může provádět různý kód). Zjistíte, k čemu jsou PHP funkce a jak si vytvoříte vlastní funkci, která bude umět víc, než základní vestavěná funkce. Rovněž si vyzkoušíte zápis do textového souboru ležícím na serveru: to můžete využít například pro vytvoření jednoduchého počítadla přístupů nebo k zapisování důležitých momentů při běhu programu (logování). Zjistíte, jak snadné je vytvořit šablonu webových stránek, kdy hlavička a patička bude stejná, měnit se bude jen obsah; takže pokud budete chtít změnit například navigační prvky na celém webu, bud stačit opravit jen jeden soubor a rázem se změní všechny stránky vašeho webu. Formuláře a databáze ve spojení HTML + PHP HTML, jak je známo, neumí zpracovávat formuláře, umí je pouze vytvořit. Na jejich zpracování je potřeba použít nějaký vyšší programovací jazyk: a tak se nabízí JavaScript. Ten sice umí načíst data z polí formulářů a zpracovat je – například zkontrolovat správnost hodnot, ale neumí je uložit pro následné zpracování, natož pak je odeslat například emailem. K tomu je již třeba použít skript na straně serveru, který tyto úlohy zvládne. A k tomu je PHP jako stvořené – dokáže odeslat email (při vývoji musíte mít nainstalovaný SMTP server, ukážeme vám, jak si takový virtuální SMTP server spustíte) nebo informace zapsat do databáze a následně je přečíst. Jak na to se také dozvíte v tomto kurzu.

Kontakt a místo konání

Kontaktní údaje
Vít Straka
mobil: +420 602 323 906
e-mail: marketing@nicom.cz

Adresa
Smetanova 3, 602 00 Brno

O organizátorovi

Kontaktní údaje
tel: +420 541 240 336
mobil: +420 602 323 906
e-mail: straka@nicom.cz
web: www.nicom.cz

Adresa
NICOM, a.s.
Smetanova 3, Brno Zobrazit na mapě