Microsoft Excel - pro pokročilé

Přišli jste pozdě, tento kurz už není aktuální... :-(

Přejít na seznam:

Popis kurzu

Než se přihlásíte do pokročilého Excelu, ujistěte se, že ovládáte vše z mírně pokročilého, abyste mohli na své znalosti hladce navázat. Pokročilý kurz rozvádí dále do hloubky obsah mírně pokročilého a přidává spoustu dalších skvělých nástrojů. Naučíte se pravidla pro seznamy, aby vám dobře fungovalo řazení a třídění dat. Budete moc rychle vyhledat data v obrovském seznamu díky správnému filtrování. Ukážeme si práci s rozsáhlými seznamy. A v neposlední řadě se naučíme pracovat
s unikátním nástrojem kontingenční tabulkou.

Cílová skupina

Správné řazení dat pro lepší orientaci

Naučíte se pravidla pro seznamy, aby vám dobře fungovalo řazení a třídění dat. Dokonce můžete vytvořit vlastní způsob řazení (např. podle produktů, podle jmen, poboček či měst apod.). Lze řadit nejen podle hodnot v buňkách, ale také podle barev a ikon, to vše se v kurzu naučíte. Při správně seřazeném seznamu snadno naleznete požadované záznamy.

Jak rychle vyhledat data v obrovském seznamu? – Filtrování!

Na řazení plynule navazuje filtrování dat a to ať již automatickým filtrem nebo rozšířeným. Na obrazovce vám tak zůstanou pouze požadované záznamy, které můžete zkopírovat kamkoliv jinam. Také můžete v seznamu snadno spočítat, co potřebujete díky databázovým funkcím. Můžete tak snadno z obrovského seznamu vidět celkový obrat za každou pobočku nebo výrobek, průměrné provize apod. Jednou funkce nastavíte a pak už pořád počítají samy – není to skvělé? (viz. obrázek č.1)

Práce s rozsáhlými seznamy

Rozsáhlé seznamy můžeme také zpřehledňovat a seskupovat, jediným kliknutím tak můžete z velkého seznamu vidět pouze výpočty za pololetí, čtvrtletí … jakkoli si to můžete nastavit. Nebo vidět přehledné součty, průměry, maxima apod. za jednotlivé pobočky či produkty…(viz. obrázek č.2)

Úžasné přehledy pomocí kontingenční tabulky

Zcela unikátním nástrojem pak jsou kontingenční tabulky. Díky nim můžete z obrovských netříděných seznamů získat pouze několika klinutím myši úžasné přehledy. Rychle uvidíte v přehledné podobě celkové tržby, průměrné odpisy. Přetažením myši přehled změníte a vidíte vše za jednotlivé pobočky či produkty. Přetažením dalších polí se kontingenční tabulka sama přepočítá a hned vidíte, kolika procenty se každý prodejce podílí na celkovém obratu i kolik je to v korunách či v jiné měně. Po tomto kurzu nebude chápat, jak jste mohli doteď žít bez kontingenčních tabulek a ostatních nástrojů, které zde nemůžeme všechny ani vyjmenovat… (viz. obrázek č.3 a č.4)

Kontakt a místo konání

Kontaktní údaje
Vít Straka
mobil: +420 602 323 906
e-mail: marketing@nicom.cz

Adresa
Zenklova 32/28, 180 00 Praha

O organizátorovi

Kontaktní údaje
tel: +420 541 240 336
mobil: +420 602 323 906
e-mail: straka@nicom.cz
web: www.nicom.cz

Adresa
NICOM, a.s.
Smetanova 3, Brno Zobrazit na mapě