Microsoft Visio - základní kurz

Přišli jste pozdě, tento kurz už není aktuální... :-(

Přejít na seznam:

Popis kurzu

Školení Microsoft Visio představuje program pro snadné vytvoření vývojových diagramů, organizační struktury, mapy webů
a databází, prostorové plány, projektové podklady a další technická nebo obchodní schémata a diagramy.

Cílová skupina

Na úvod se seznámíte s prostředím aplikace MS Visio, abyste se mohli bezchybně pohybovat v programu při vytváření diagramů a schémat a pracovali vždy se správnou stránkou. V MS Visio rychle, jednoduše a přesně vizualizujete informace, které lze snadno předat kolegům, klientům nebo obchodním partnerům.

Tvary a spojnice

Co jsou to tvary a kde se berou? Právě to se naučíte v této  části, zjistíte rozdíly mezi 1D a 2D tvary, seznámíte se ze vzorníky. Naučíte se tvary umisťovat, vyhledávat, měnit jejich polohu či velikost, nebo je kopírovat mezi stránkami. Tvary je také potřeba spojit pomocí spojnic, zjistíme tedy možnosti, které nám poskytují statické a dynamické spojnice, jak řeší návaznosti jednotlivých tvarů a další možnosti.

Text

Text je nedílnou součástí tvarů, charakterizuje danou činnost ve sledu vývoje procesu nebo reprezentuje text objektů technických diagramů. Naučíte se ho nejen správně vkládat, ale i používat. Použijeme příkaz pro vložení běžného textu, ale také si představíme blok textu náležící například ke spojnicím. Podíváme se i na typy, zda lze vytvořit text po křivce a další.

Vlastní úpravy a propojení dat

Jak přizpůsobit text, vytvoření vlastních tvarů, následně vzporníků, využití vlastních vlastností obrazců nebo vytvoření motivů, to bude další dávka znalostí, které se v tomto kurzu naučíte. Využijete také data ostatních aplikací rodiny Microsoft Office a zjistíte, jak funguje jejich propojitelnost. Nezapomeneme ani na výkresy AutoCADu, případně jiných CAD systémů využívající sobory formátu DWG.

Tisk

V poslední části si představíme veškeré nastavení tisku pro rozsáhlé diagramy, výkresy a plány, nastavíme záhlaví a zápatí, zautomatizujeme pole pozadí stránek, navrhneme vlastní formáty a použijeme různá měřítka.

Praktické příklady

Celý kurz provází praktické příklady, můžeme zpracovat i vaše přinesená data.

Kontakt a místo konání

Kontaktní údaje
Vít Straka
mobil: +420 602 323 906
e-mail: marketing@nicom.cz

Adresa
Smetanova 3, 602 00 Brno

O organizátorovi

Kontaktní údaje
tel: +420 541 240 336
mobil: +420 602 323 906
e-mail: straka@nicom.cz
web: www.nicom.cz

Adresa
NICOM, a.s.
Smetanova 3, Brno Zobrazit na mapě