Microsoft Windows - základní kurz

Přišli jste pozdě, tento kurz už není aktuální... :-(

Přejít na seznam:

Popis kurzu

Nebojte se, počítač bude Váš přítel a pomocník. Kurz je určen všem začátečníkům, kteří se chtějí seznámit se základy práce na PC. Používání počítače v běžném životě a v základním využití v zaměstnání nemá nic společného s velikostí IQ. V podstatě každý může používat počítač na rozličné účely, počínaje brouzdáním po internetu a psaním zpráv, až po zodpovědnou činnost jako je psaní dopisů či tvorbu tabulek pro vedení např. jednoduchého účetnictví.

 

Cílová skupina

Po absolvování kurzu získáte základní znalosti o osobním počítači jako celku, budete se umět orientovat v grafickém prostředí Windows a naučíte se používat nástroje a programy nabízené tímto operačním systémem (Obr. 1).

Základní pojmy z oblasti osobních počítačů

Získáte představu o základních částech osobního počítače jako je procesor, pevný disk, DVD mechanika, RAM paměť, základní deska, grafická karta, zvuková karta a další.

Grafické prostředí Windows a jeho ovládání

Naučíte se pracovat s klávesnicí a myší. Seznámíte se s pracovní plochou operačního systému MS Windows a budete se učit ji přizpůsobit svým potřebám.

Naučíte se používat Hlavní panel a nabídku Start.  V ceně MS Windows je i řada užitečných programů pro zábavu a práci. Mezi tyto programy patří kalkulačka, program na prohlížení fotografií, program pro malování, program pro tvorbu dopisů, program pro poznámky, programy pro práci s videem, multimediální centrum Windows Media Center (sledování a nahrávání televizních pořadů, sledování videa, poslech hudby a prezentace fotografií) a další.

Budete si hrát se vzhledem pracovní plochy a umístěním zástupců pro zpuštění programů (Obr. 2).

Práce se složkami, soubory, zástupci

Absolutním základem práce na PC je práce se složkami, soubory a zástupci. Stejné principy se již dnes používají v chytrých mobilních telefonech. Ukážeme Vám místa předpřipravená pro ukládání dokumentů, fotografií, souborů videa, hudby a oblíbených odkazů do internetu. Vytvoříte si v nich nové složky v požadované hierarchii a pak Vás naučíme jak v nich přesouvat a kopírovat soubory a složky několika odlišnými způsoby. Zjistíte, k čemu jsou a jak se vytváří zástupci, zpětně přejmenujete složky a soubory, zjistíte jejich vlastnosti (velikost, typ a datum vytvoření či poslední změny) a vytvoříte kopii více Vámi vybraných souborů a složek ve formě balíčku (souboru ZIP), díky kterému můžete celý tento obsah dat zaslat emailem či pomocí jiných internetových služeb (včetně původní hierarchické struktury složek). Nezapomeneme si ukázat odstranění obsahu a jeho zpětnou záchranu z tzv. koše (Obr. 3).

Ostatní

Budete umět nastavit tisk, použít nápovědu, nastavit spořič obrazovky a úsporný režim napájení PC. Od lektora obdržíte dobré rady a typy.

Kontakt a místo konání

Kontaktní údaje
Vít Straka
mobil: +420 602 323 906
e-mail: marketing@nicom.cz

Adresa
Smetanova 3, 602 00 Brno

O organizátorovi

Kontaktní údaje
tel: +420 541 240 336
mobil: +420 602 323 906
e-mail: straka@nicom.cz
web: www.nicom.cz

Adresa
NICOM, a.s.
Smetanova 3, Brno Zobrazit na mapě