Moderní HTML 5 – jazyk webových stránek

Přišli jste pozdě, tento kurz už není aktuální... :-(

Přejít na seznam:

Popis kurzu

Jazyk HTML (Hyper Text Markup Language, hypertextový značkovací jazyk), nebo XHTML (eXtended, rozšířený) je základním stavebním prvkem všech webových stránek. Ať tedy chcete vytvářet vlastní jednoduché stránky nebo složité webové aplikace, spravovat firemní web nebo soukromé stránky, nebo jen porozumět stavbě webové stránky kvůli optimalizaci pro snazší nalezení stránky ve vyhledávači (SEO), je tento kurz určen právě pro vás. Naučíme vás HTML 5, moderní a progresivní stavební kámen všech moderních prezentací.

Pokud již základy ovládáte, ale přesto v některých HTML značkách tápete nebo nevíte, jak web zvalidovat, rádi vás přivítáme na individuálním kurzu, na kterém se vám bude věnovat jeden z našich lektorů–profesionálů, který má s vývojem webových stránek dlouholeté zkušenosti. S ním pak můžete vyřešit problémy, které vás trápí.


Cílová skupina

Vše prakticky Ačkoliv je teoretická znalost pro pochopení HTML nutná, budete téměř všechny značky HTML 5, se kterými se v průběhu kurzu seznámíte, procvičovat prakticky. Výsledkem tak bude několik souborů s jednotlivými úlohami: běžná stránka s textem, stránka s tabulkou a stránka s formulářem. Všechny vámi vytvořené stránky budou plně funkční a schopné být nasazeny na internet. Navíc si odnesete speciální příručku v PDF vytvořenou speciálně pro tento kurz našimi lektory. Značky, tagy, elementy Celým kurzem vás budou provázet značky a zase značky. Těm v se  HTML (a pochopitelně i v HTML 5) taky říká tagy nebo elementy. A vy se je naučíte používat. Naučíte se vytvořit základní kostru HTML stránky a do ní už budete jen vkládat tagy s obsahem. A že jich je! Jsou značky pro strukturování dokumentu, pro odstavce a nebo pro blokové kontejnery, do kterých se vkládá textový nebo grafický obsah (naučíte se i značky pro základní formátování textu, pro vytvoření prokliknutelného odkazu nebo pro vložení obrázku). Dál zjistíte, jaké značky se používají pro vytvoření číslovaného nebo nečíslovaného seznamu, jednoduchých i složitých tabulek i formulářů. Je to správně napsané V průběhu tvorby stránek si budete neustále kontrolovat, zda to, co jste napsali, je napsáno správně podle předpisu – je-li stránka validní. Pokud se budete držet našich doporučení, budou vždy vaše stránky správně napsané a žádný prohlížeč či vyhledávač s nimi nebude mít problém.

Kontakt a místo konání

Kontaktní údaje
Vít Straka
mobil: +420 602 323 906
e-mail: marketing@nicom.cz

Adresa
Smetanova 3, 602 00 Brno

O organizátorovi

Kontaktní údaje
tel: +420 541 240 336
mobil: +420 602 323 906
e-mail: straka@nicom.cz
web: www.nicom.cz

Adresa
NICOM, a.s.
Smetanova 3, Brno Zobrazit na mapě