Kontakt

Škola tvůrčího psaní scenáristky Markéty Dočekalové
Ke kapličce 389
25241 Dolní Břežany

Zobrazit na mapě

tel:
+420 777 066 *** Zobrazit

mobil:
+420 777 066 *** Zobrazit

e-mail:
info@... Zobrazit

web: www.TvurciPsani.cz

Popis činnosti

Mgr. Markéta Dočekalová pořádá kurzy tvůrčího psaní, scenáristiky a žurnalistiky od roku 2001. Patří k nejznámějším lektorům na českém trhu. Je autorkou třídílné sady učebnic „Tvůrčí psaní pro každého“, podle kterých se obor vyučuje i na českých vysokých školách. V červnu 2014 vyšla její čtvrtá odborná publikace s názvem „Tvůrčí psaní v otázkách a odpovědích.“ Na podzim roku 2016 vyšlo autorce exkluzivní nové vydání její učebnice „Tvůrčí psaní pro každého“, první díl. Knihu obohatila o nové zkušenosti, cvičení a ještě více cenných rad. Se svou váhou přes půl kila a krásnou pevnou vazbou se tato učebnice stala královnou mezi učebnicemi tvůrčího psaní.
Markéta Dočekalová je také autorkou 2 románů, několika populárně naučných knih a přibližně 3 tisíc zrealizovaných televizních scénářů. Absolventi jejích kurzů vydali k dnešnímu dni přes 70 knih a jsou mezi nimi již mnozí úspěšní spisovatelé.
V kurzech se naučíte základy psaní beletrie (povídka, novela, román), procvičíte se v psaní dialogů, seznámíte se s pravidly psaní filmového a televizního scénáře, získáte znalosti z oblasti teorie žánrů (psaní pro noviny, časopisy a internet) apod. Kurzy jsou nabízeny od úrovně pro naprosté začátečníky až po pokročilé. Výuka je večerní, víkendová nebo prázdninová. V nabídce jsou také online kurzy, ve kterých je možné studovat přes internet bez nutnosti dojíždění a speciální individuální online kurzy, založené na osobním vedení lektorem v systému 1+1. Výuka je určena všem od ukončené základní školní docházky výše, bez omezení věku.

Reference

 

Gymnázium Christiana Dopplera, Praha 5; Městská knihovna - Mariánské náměstí, Praha
Magistrát města Olomouce; Magistrát města Brna
Nakladatelství Euromedia Group, Praha; Nakladatelství Ikar, Bratislava; Nakladatelství Verlag Dashöf

 

Kurzy

Výsledky vyhledávání

Nenašli jsme žádné výsledky pro vaše vyhledávání

Elektronické kurzy

Výsledky vyhledávání

Nenašli jsme žádné výsledky pro vaše vyhledávání